![Press release](/sites/default/files/styles/w50_auto_height_xxs/public/default_images/default-pr-el_0.jpg?itok=O7nCu6M_)
Τμήμα Αιμοδοσίας Γ.Ν.Ι. «Γ. Χατζηκώστα»
Λειτουργία Κινητής Μονάδας Αιμοδοσίας του Γ.Ν.Ι. «Γ. Χατζηκώστα»
Λειτουργία Κινητής Μονάδας Αιμοδοσίας του Γ.Ν.Ι. «Γ. Χατζηκώστα»
Λόγω των αυξημένων αναγκών σε αίμα τους καλοκαιρινούς μήνες, η Αιμοδοσία του Γ.Ν.Ιωαννίνων «Γ.Χατζηκώστα» θα πραγματοποιήσει δύο έκτακτες αιμοληψίες. Η κινητή Μονάδα Αιμοδοσίας θα βρίσκεται στον πεζόδρομο της Δημοτικής Βιβλιοθήκης επί της οδού Μάρκου Μπότσαρη την Τρίτη 15/7/2014 και την Τετάρτη 23/7/2014 από τις 9.00π.μ. έως τις 13.30μ.μ.
Η εθελοντική Αιμοδοσία είναι ύψιστη πράξη αλτρουισμού και αλληλεγγύης. Προσδοκούμε στην ανταπόκριση των συμπολιτών μας, για να προσφέρουν αυτό το πολύτιμο δώρο ζωής στους πάσχοντες συνανθρώπους μας.