![Press release](/sites/default/files/styles/w50_auto_height_xxs/public/default_images/default-pr-el_0.jpg?itok=O7nCu6M_)
1η προγραμματισμένη αιμοδοσία του Συλλόγου Αποφοίτων Αμερικανικού Κολεγίου Ελλάδος (ACG Alumni Association –Pierce Deree) που θα πραγματοποιηθεί στα πλαίσια της ίδρυσης Τράπεζας Αίματος του Συλλόγου.
Η εν λόγω αιμοδοσία, θα υλοποιηθεί σε συνεργασία με το Ιπποκράτειο Γενικό Νοσοκομείο Αθηνών στις εγκαταστάσεις του Αμερικανικού Κολεγίου Ελλάδος στην Αγία Παρασκευή. Ως ημερομηνία διεξαγωγής έχει οριστεί η 12η Οκτωβρίου 2013.